Week van de Alfabetisering: DOE MEE!
Van maandag 5 tot en met zondag 11 september vraagt de Stichting Lezen & Schrijven een week lang extra aandacht voor het onderwerp ‘laaggeletterdheid’ of beter gezegd de problemen die veel mensen dagelijks ondervinden van hun achterstand op het gebied van taal & lezen.
Je denkt misschien dat taalproblemen alleen voorkomen bij mensen die niet afkomstig zijn uit Nederland, maar niets is minder waar. Onze samenleving hangt van woorden aan elkaar, niet alleen in gedrukte vorm maar ook op digitaal gebied. Of je nu ‘googelt’, chat of shopt op het web, kennis van taal is onontbeerlijk! Maar ook op je werk, bij het invullen van formulieren, het opvragen van gemeentelijke informatie, het reageren op de site van je woningbouwvereniging, alles wordt een stuk eenvoudiger wanneer je beschikt over een ruime woordenschat en je in staat bent je mening duidelijk te verwoorden.
Bibliotheek Midden-Brabant maakt zich sterk voor het helpen van mensen die moeite hebben met het vinden van hun weg, bijvoorbeeld op onze website. Hebt u, om welke reden dan ook, moeite met de tekst, dan kan deze worden voorgelezen. Daarvoor klikt u op het knopje voorleeshulp rechtsboven op onze website.
In onze collectie zijn de series ‘Leeskaravaan’ en ‘Leeslicht’ te vinden. Beide geschreven voor iedereen die prijs stelt op eenvoudig woordgebruik, maar wel een volwassen verhaal wil lezen. In onze catalogus zijn deze boeken te vinden.
Bibliotheek Midden-Brabant biedt peuter- en kleuterleidsters en docenten basisonderwijs de mogelijkheid gebruik te maken van leesbevorderingprogramma’s als de Rode Draad en de Voorleeskisten.
Voor meer informatie klik hier.
De Brabantse bibliotheken zijn, net zoals de Brabantse ROC’s, actief betrokken bij ontwikkeling en programmering van ETV.nl-Brabant. Daarom vindt u tijdens de Week van de Alfabetisering in al onze bibliotheken uitgebreide informatie over de diverse (oefen)programma’s van ETV.nl. Digitale oefenprogramma’s zoals ‘Klik en tik’ en Samen op ‘t web’ zijn overal te bekijken.
Goede boeken?
Bibliotheek Midden-Brabant heeft een collectie boeken die u kunt lenen. Deze boeken zijn geschikt voor mensen die niet zo gemakkelijk lezen. Vraag ernaar in uw bibliotheek. Of neem een kijkje op de website. Als u hier klikt vindt u de boeken!
Voorbeeld van een spannend boek uit onze collectie:

De Cock en de dodendans door Baantjer & De Waal