Waar boeken bloeien: de Bibliotheek Groenewoud opent Buitenbieb met vrolijke Buitenspeeldag

Gepubliceerd op: 12 juni 2025 09:22

Tijdens een zonovergoten Buitenspeeldag is in de Tilburgse wijk Groenewoud de Buitenbieb geopend. Buiten lezen, leren over tuinieren of een spelletje doen - het kan nu in Bibliotheek Groenewoud. De vraag is: is er eigenlijk nog een andere bibliotheek met een Buitenbieb? In Groenewoud zijn we in ieder geval trots op deze primeur. Samen met R-newt organiseerde de Bibliotheek Groenewoud een middag vol spel, creativiteit en ontmoeting, in het park én bij de bieb.

“Ik kom elke week langs”

Er was van alles te doen: kinderen bouwden spectaculaire bamboeconstructies, kleurden de vloer met stoepkrijtkunst en ontwierpen digitale boomhutten in Minecraft. Wie liever even tot rust kwam, kon wegdromen op de bank met een goed boek. Ook de zonnebloem-potactie viel in de smaak: “Ik kom elke week langs om te kijken hoe hoog die van mij al is,” vertelde een meisje van acht trots.
 

Een (leerzame) plek

Buiten op de picknicktafel zorgde De Jonge Strateeg voor een gezellige spelsfeer met bordspellen die zelfs de ouders verleidden tot een potje strategisch denken. En natuurlijk was er limonade en iets lekkers voor iedereen. “Dit is precies wat Groenewoud nodig heeft! Een plek waar lezen, ontmoeten en buiten zijn samenkomen,” vertelde een enthousiaste moeder, terwijl haar kinderen aan het krijten waren.
 

De Buitenbieb is te bezoeken tijdens openingstijden van de Bibliotheek Groenewoud: www.bibliotheekmb.nl/groenewoud. Elke werkdag tussen 14.00 en 18.00 uur.